Zeynep Başak Çivi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörü Zeynep Başak Çivi, lisans eğitimini Virginia Üniversitesi Tarih ve Psikoloji Bölümlerinde tamamladı. New York Üniversitesi Yakın Doğu Çalışmaları ve Columbia Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümlerinden yüksek lisans dereceleri aldı. Kariyerine New York’taki Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda (UNDP) devam ederek toplumsal cinsiyet, enerji ve çevre gibi alanlardaki kalkınma projelerinde çalıştı. UNDP’den önce ise Amnesty International USA, Human Rights Watch ve East West Institute gibi çeşitli uluslararası kurumlarda görev aldı. 2007’de Türkiye’ye dönerek IBM Global Business Services’da yönetim danışmanlığı yaptı. 2009’da Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörü olarak Koç Üniversitesi’ne katıldı. Halen Üniversite için çeşitli kaynak geliştirme imkânları üzerinde çalışarak görevini sürdürüyor.
Berna Simavi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi Berna Simavi, Üsküdar Amerikan Lisesi’nde orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra University of Virgina’dan Ekonomi ana dal ve Tarih yan dal ile mezun oldu. İş hayatına 3M Türkiye’de Pazarlama bölümünde başlayan Simavi, daha sonra Ajansmedya’da editörlük ve yayıncılık hayatını deneyimledi. 2006 senesinde Turkcell İletişim Hizmetleri’nin Pazarlama İletişimi bölümünde göreve başladıktan sonra 2014 senesinde Yönetim Kurulunda Kadın inisiyatifine Program Koordinatörü olarak katıldı. 2017 senesinden bu yana Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Ofisi’nde Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.
Güneş İngin Mezunlarla İlişkiler Yöneticisi Güneş İngin, 2003 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2004 yılında Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanlığında Öğrenci Gelişim ve Destek Koordinatörü yardımcısı olarak iş yaşamına başladı. Bu bölümde öğrenci kulüpleri, gönüllü faaliyetler ve akran destek programları üzerine çalışmalar yürüttü. 2007 yılında Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Kaynak Geliştirme bölümüne geçti ve Koç Üniversitesi’nin ilk kaynak geliştirme programı olan Birlikte Varız projesini yürüttü. 2010 yılında Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörlüğüne bağlı olarak kurulan Mezunlarla İlişkiler Ofisi’ne Mezunlarla İlişkiler Koordinatörü olarak geçti. Üniversite ile mezunları arasındaki ilişkileri yöneten, etkinlik ve programları yürüten bu bölümde 2019 yılı itibarıyla Mezunlarla İlişkiler Yöneticisi olarak görev alıyor. Mezunlarla ilişkiler ve kaynak geliştirme alanlarında Türkiye’nin ve dünyanın en önemli kurumlardan eğitimler aldı. 2005-2017 yılları arasında Mezunlar Derneği yönetim kurullarında yer alan, sayman ve sekreterlik görevlerini yürüten Güneş İngin, 2017 yılı itibariyle derneğin Danışma Kurulu üyesidir. 2019 yılında Koç Üniversitesi Üstün Hizmet Ödülünü almıştır.
Aslı Yantra Bursiyer İlişkileri Yöneticisi Aslı Yantra lise eğitimini İzmir Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdi. Galatasaray Üniversitesi’nden Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisans derecesi aldı. Mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nin İletişim Ofisi’nde kariyerine başladı. Halen Anadolu Bursiyerleri Programı Bursiyer İlişkileri Yöneticisi olarak Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörlüğü’nde çalışma hayatına devam ediyor.
Aslı lise yıllarından beri eğitim gönüllüsüdür. Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın “Temel Gönüllü Eğitimi” ve Koç Grubu’nun “Engelliliğe Doğru Yaklaşım” eğitmenidir. Aynı zamanda sosyal fayda sağlamak misyonuyla kurulan Sarıyer Leo Kulübü’nün Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde de Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almaktadır. Aslı’nın “Aslı’nda Hayat” adında gönüllülük projelerini kendi perspektifimden paylaştığı bir blogu vardır.
Eren Özcan Mezun İlişkileri Uzman Yardımcısı Eren Özcan, 2018 yılında Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun oldu. Eğitim aldığı süre boyunca kurumsal sosyal sorumluluk projeleri üzerine çalıştı ve bu projeler kapsamında saha araştırmalarına katıldı. Üniversite eğitimi devam ederken reklam ve blog yazarlığı yaptı.Uzun dönem freelance olarak metin yazarlığı yaptıktan sonra Türkiye’nin ilk halkla ilişkiler ajansı olan AB İletişim’de staj yaptı. Üniversite bitirme stajını Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Ofisi’nde tamamladı. Mezun olduktan hemen sonra Koç Üniversitesi Mezunlarla İlişkiler Ofisi’nde tam zamanlı stajyer olarak göreve başladı ve 2019 yılı itibarıyla Mezunlarla İlişkiler Ofisi’nde Mezunlarla İlişkiler Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
Bahar Dönmez Çakır Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı Bahar Dönmez Çakır, 2018 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümü ile Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden çift anadal ile mezun oldu. Eğitim hayatında üç kez Vehbi Koç Onur Ödülü aldı ve Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin Toplumsal Cinsiyet Sertifika Programı’nı tamamladı. Öğrencilik hayatında Koç Üniversitesinin pek çok departmanında yarı zamanlı olarak çalıştı. 2017 yılında stajyer olarak başladığı Çelikel Eğitim Vakfı’nda önce yarı zamanlı, sonra tam zamanlı olarak Vakıf Uzman Yardımcısı olarak işe başladı. Burada bağışçı ilişkileri, kaynak geliştirme çalışmaları, mezun ilişkileri ve bursiyer ilişkileri süreçlerinde görev aldı. Temmuz 2019’da Koç Üniversitesi Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Direktörlüğü’nde Kurumsal İlişkiler ve Kaynak Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak işe başladı.