Koç Üniversitesi‘nin 25. yılında, üniversitemizin geniş çaplı bir sosyal sorumluluk hareketi olan Anadolu Bursiyerleri Programı’na kaynak geliştirmek amacıyla Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği öncülüğünde Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası’nı başlattık. Bu misyonumuza ortak olan bin iki yüzü aşkın mezunumuz, hocalarımız, çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve Koç Üniversitesi dostlarının katkıları sayesinde Anadolu‘nun çeşitli illerinden gelen yirmi öğrencimizi “Mezun Sınıfları Anadolu Bursiyerleri” olarak Koç Üniversitesi’nin eşsiz eğitim olanaklarıyla buluşturduk. Koç Üniversitesi olarak, eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırma misyonuna ortak olması için mezunlarımızın bağışlarını 1:2 oranında eşlemeye devam ediyoruz.

Hayırseverlik kültürünün yaygınlaşmasına öncülük ediyor ve nitelikli eğitime erişimde fırsat eşitliği tanınmasında diğer yüksek öğrenim kurumlarına örnek oluyoruz. Koç Üniversitesi Ailesi olarak çıktığımız bu yolda ülkemizin geleceğine katkı sağlamak için gönüllü olan mezunlarımızla gurur duyuyor; tüm destekçilerimize katkıları için teşekkür ediyoruz.

“Bir olursak olur”

Banka Transferleri

Havale/EFT yoluyla yapacağınız TL bağışlarınız için aşağıdaki banka bilgilerini kullanabilirsiniz.

Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği
Yapı Kredi Bankası Koç Üniversitesi Şubesi
IBAN: TR430006701000000050725959
Hesap No: 50725959
Şube Kodu: 938

*ABD’den yapacağınız bağışlar için mezun@ku.edu.tr ile iletişime geçebilirsiniz.

Online Bağış

Kredi kartı ile yapacağınız bağışlar için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

bagis.ku.edu.tr

kume.ku.edu.tr/bagis

SMS Bağışları

Tüm operatörler aracılığıyla “BURS” yazıp 1893’e SMS göndererek her bir mesaj için 10 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Düzenli Bağışlar

Bağış kampanyamızın sürdürülebilir olması için düzenli bağışlar büyük önem taşıyor. Her mezun sınıfımızdan 70 kişi ayda 60 TL düzenli bağış talimatı vermesi durumunda hedefimize kolayca ulaşabiliyoruz. Mezun Sınıfları Bağış Kampanyası’na kredi kartınızla bagis.ku.edu.tr veya kume.ku.edu.tr kanallarını kullanarak bağış yaparken “ Düzenli bağışlarınızı dilediğinizde durdurabilir veya tutarı değiştirebilirsiniz.