Mezun Temsilcilik Programları

Kurumsal Mezun Temsilciliği: Koç Üniversitesi Kurumsal Temsilcilik programı ile mezunlarımızın çalıştıkları kurumlarda Koç Üniversitesi’ni temsil etmelerini, kurumları ile üniversite arasında ilişki sağlamalarını ve sürdürmelerini, ayrıca aynı kurumda çalışan mezunlarımız arasında iletişim ve dayanışmanın sağlanması ve sürdürülmesini amaçlıyoruz.

Sınıf/Dönem Temsilciliği: Bu program ile her yıl fakülte ya da bölümü temsilen mezunlarımızı üniversite ile mezunlar arasında köprü rolünü üstlenmesini amaçlıyoruz. Temsilcilerimizden; mezunlarımızın iletişim bilgilerinin güncellenmesine yardımcı olmalarını, Koç camiası ve Koç ruhu oluşmasına destek olmalarını, Koç ruhunun devamını sağlamalarını, Koç Üniversitesi, Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Mezunlar Derneği ile ilgili duyuruları mezunlarla paylaşmalarını, mezunları harekete geçirmelerini, üniversite ile ilgili etkinliklere katılımı sağlamalarını ve mezunlarla ilişkili gelişmelerden Mezunlarla İlişkiler Ofisini haberdar etmelerini bekliyoruz.

Yurtdışı Mezun Temsilciliği: Yurtdışında yaşayan, çalışan ya da eğitim gören mezunlarımızı bir araya getirerek belirli bir ülkede, şehirde ya da bölgede yaşayan mezunlarımız arasında dayanışma yaratmayı amaçlıyoruz. Temsilcilerimiz aracılığı ile o bölgedeki mezunlarımız arasında Koç Üniversitesi ruhunun canlı tutulmasını, iletişimin canlı tutulmasını, bölgeye gidecek koç üniversitesi camiasından kişilere destek olunmasını, Üniversitemiz tarafından yurtdışında yapılacak etkinliklerin planlanmasında destek olmalarını hedefliyoruz.

Temsilcilik görev tanımları ve başvuru formları için lütfen tıklayınız.

İletişim için:

Mezunlarla İlişkiler Ofisi
Güneş İngin’03
Tel. 0 212 338 1257
gingin@ku.edu.tr
mezun@ku.edu.tr